Orkaitė Receptai

Receptas: Veganiškas bulvių gratinas

Gratinas1

Žinote, mums jau metas nustoti manyti, kad bulvės ir kitos krakmolingos daržovės yra blogis ir, kad jos kenkia mūsų kūnui. Mums tiesiog reikia išmokti jas protingai gaminti. Pavyzdžiui, vietoje baltų apdorotų ryžių rinktis ruduosius, o bulvės gaminti nenaudojant aliejaus.  Vadovaujantis šiomis dviejomis paprastomis taisyklėmis jus niekada nepajusite jokių neigiamų pasekmių. Šia tema yra puiki John A. McDougall knyga „The Starch Solution“, kurią primygtinai rekomenduoju perskaityti.

Bulvės iki šiol yra apipintos įvairiausiu mitu. Pavyzdžiui, daugelis žmonių mano, kad bulvės tukina, tačiau taip yra tik tada, kai jos valgomos paskrudintos arba patiekiamos su sviestu, grietine ar riebiais padažais. O bulvės yra geras vitaminų C ir B6, kalio ir kitų mineralų šaltinis, plius, jos yra pilnos ląstelienos. Reikia tik mokėti jas paruošti nenaudojant butelio aliejaus ar kibiro majonezo.

O šiandien gaminame VEGANIŠKĄ BULVIŲ GRATINĄ. Labai paprastai gaminama ir lengva vakarienė, kuri reikalauja minimum ingredientų.

 gratinas2

Jums reikės (4 porcijom) :

 • 800g bulvių
 • Saujos šviežių čiobrelių

Padažui:

 • 180g tofu
 • 100ml kokoso pieno
 • 2 česnako skiltelių
 • 1 saliero stiebo
 • 1 mažo arba ½ vidutinio svogūno
 • ½ arbt. š. druskos
 • ½ arbt. š. cibiržolės

Ką daryti:

 1. Bulves nuskuskite,nuplaukite ir supjaustykite kuo plonesniais griežinėliais. O jeigu turite specialią daržovių pjaustyklę, pavyzdžiui, Mandolin, bus iš viso tobula. Bet jeigu neturite, kaip ir aš, tai tiks ir paprastas peilis.
 2. Blenderio (trintuvo) pagalba sumaišykite visus padažo ingredientus.
 3. Į formą, pradedant nuo krašto, dėkite bulves. Aptepkite padažu kiekvieną sluoksnį. Ir taip sluoksnis po sluoksnio. Bulvės, padažas, bulvės padažas. Viršutinį sluoksnį gausiai apibarstykite šviežiais čiobreliais.
 4. Dėkite kepti į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę 35-40 min.

Skanaus!

Patiko? Nepamirškite pasižiūrėti ir kitus mano augalinius receptus!

Jeigu turite klausimų visada galite rašyti man:

 El. paštas: [email protected]

Facebook: kastasavokadas

 Instagram: kastasavokadas

3 thoughts on “Receptas: Veganiškas bulvių gratinas”

 1. Sveiki,

  ar padažui tinka silken tofu? Ar kokosų pieną galėčiau pakeisti kitu augaliniu pienu (neriebiu)? Ačiū! 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *