Apie mitybą

Negatyvus požiūris su kuriuo tenka susidurti pasirinkus augalinę mitybą

Negatyvus požiūris su kuriuo tenka susidurti pasirinkus augalinę mitybą_1

Kai aš perėjau prie augalinės mitybos, aš tikėjausi ir buvau morališkai pasiruošęs daugybei klausimų, juokelių iš draugų pusės, šeimos spaudimui ir bandymams mane sugražinti į „teisingą“ kelią. Tačiau aš visiškai nebuvau pasiruošęs atviram priešiškumui. Ir aš pradėjau ieškoti atsakymo į klausimą – Kodėl vis dar vyrauja negatyvus požiūris į augalinę mitybą?

Po pusės augalinės mitybos metų, netekus 20 kg svorio (taip, turėjau viršsvorio), mano šeima pradėjo įtarti, kad kažkas manyje pasikeitė. Ypač pamačius mano lėkštėje gulinčius tik augalinius produktus, o ir mano atsisakymas valgyti mėsą tapo keistai per dažnas. Kai kurie mano šeimos nariai atvirai pradėjo rodyti savo pyktį, o kartais jų kalbos ir elgesys peržengdavo visas ribas. Atrodė, kad mano naujas gyvenimo būdas įžeidė juos iki širdies gelmių. Aš patyriau daug nemalonių situacijų ir girdėjau ne vieną įžeidžiantį epitetą ar komentarą skriejantį į mano pusę. Komentarai  „Kaip tu baisiai atrodai“, „Tavo veidas nenatūralios spalvos, tu gal sergi?“, „Greitai iš tavęs liks tik kaulai, jei nevalgysi mėsos“, „Tu gal neturi pinigų mėsai nusipirkti?“, „Ar tu iš viso suvoki, ką darai?“. Aš vis negalėjau suprasti, kodėl mano naujas gyvenimo būdas taip stipriai visus juos trikdo.

Kai kurie mano šeimos nariai atvirai nustojo su manimi bendrauti ir kviesti į svečius. Paklausius jų, kas atsitiko, gal jie pyksta ant manęs, sulaukiau atsakymo, kad „aš per daug pasikeičiau ir ar galėčiau vėl būti normalus?“. O pasiteiravus, ką jie turi omenyje, tik atsakė „Žmogumi, valgančių normalų maistą“. Tačiau aukščiausią absurdo viršūnę aš laikau savo motinos komentarą, kad „atrodau ir elgiuosi, kaip kažkoks narkomanas“.

Tačiau laimei, mano istorija tikrai nėra tokia liūdna, kaip jums gali pasirodyti.

Artimiausi draugai, daugelis kolegų darbe visiškai mane palaikė ir sakė „svarbiausia, kad man pačiam būtų gerai“. Ypač didelį palaikymą jaučiau, ir iki šiol jaučiu, iš savo žmonos. Jos motyvuojantis žodžiai, ypač kelio pradžioje, neleido nuleisti rankų siekiant užbrėžto tikslo gyventi augalinės mitybos gyvenimą.

Bet pakalbėkime dabar apie tai, kodėl kai kurie žmonės taip negatyviai reaguoja į kitų žmonių sprendimus ir pasirinkimus?

Negatyvus požiūris su kuriuo tenka susidurti pasirinkus augalinę mitybą_2

Aš suformulavau keletą atsakymų galbūt paaiškinančiu kitų žmonių priešiškumą jūsų gyvenimo būdui ir atvirkščiai, bei kodėl vis dar vyrauja negatyvus požiūris į augalinę mitybą:

Jūs esate veidrodis

Jūsų pasirinkimas ir įsitikinimai verčia juos pasižiūrėti į juos pačius ir jiems nepatinka, ką jie mato. Todėl jie užpuola jūs norėdami pasijausti geriau. Aš įsitikinęs, kad kai žmonės pyksta ar gina savo nuomonę, tai visada susiję su jais pačiais ir jų vidiniais demonais, o ne su žmogumi, kurį jie puola. Aš visada sau primenu, kad jeigu jie būtų patenkinti savo gyvenimo pasirinkimais (kaip aš) jie nepultų manęs. Juk aš nekritikuoju jų ar jų pasirinkimų valgyti tokį maistą, kokį valgo jie.

Bet koks neatitikimas yra nemalonus

Bet kokie pokyčiai nusistovėjusiame gyvenimo būde sukelia priešiškumą. Jūs ką tik metėte iššūkį. Sprogo burbulas. Jiems atrodo, kad jie privalo jus paspausti, kad jus vėl būtumėte panašūs į juos. Nepasiduokite, bet ir nesiteisinkite dėl savo gyvenimo būdo. Būkite diplomatiški. Yra nuostabi frazė – „Niekada nesiginkite. Tiesiog gyvenkite. Pasikeitimai jumyse kalbės patys už save ir jums net nereikės praverti burnos“.
Noras būti nepanašiam į aplinkinius skatina nepasitikėjimą. Žmonės jaučiasi nejaukiai, kai jūs atsisakote jų siūlomo maisto ar gėrimų, kuriuos jie mėgsta. Jiems atrodo, kad jūs juos smerkėte, nors taip iš tikrųjų ir nėra.
Pavyzdžiui, universitete aš turėjau draugą, kuris tuo metu nevartojo alkoholio. Labai dažnai visi (tame tarpe ir aš) bandėme jį įkalbėti išgerti  – „Tiesiog pabandyk – tau gi patiks“. Kodėl man buvo taip svarbu, kad jis išgertų? Gal dėl jo pasirinkimo aš jaučiau kaltę, kad pats per daug vartojau alkoholį? Gal jeigu jisai išgertų aš pasijaučiau geriau? Turbūt abu variantai.

Jūs turite būti pasiruošę tam, kad kelyje į sveiką gyvenimo būdą jūsų laukia psichologinis skausmas ir diskomfortas. Tačiau pasitelkę reikiamus instrumentus jūs išmoksite susitvarkyti su socialiniu spaudimu.

Atminkite: kai žmonės kritikuoja, atstumia ar negatyviai reaguoja  į jūsų pasirinkimus ir sveiką gyvenimo būdą, problema yra ne jumyse, o juose pačiuose!

Negatyvus požiūris į augalinę mitybą

3 thoughts on “Negatyvus požiūris su kuriuo tenka susidurti pasirinkus augalinę mitybą”

  1. Ačiū už šias mintis. Iš tiesų, aplinkinių reakcija kartais nemaloniai stebina. Ir atrodo patys artimiausi daugiausia imasi priemonių, kad tai pakeisti… pvz mano vaikams slapčiom duodavo mėsos ar pieno, nors daug kalbėję esam, kad per dideli kiekiai kenkia sveikatai. Gal tai ir yra tas atspindys, kai patys turi sveikatos problemų, kurias būtų galima išspręsti su mityba, tai bijo sau pripažinti, kad patys kūrė prastą sveikatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *