Kinas

Kinas: 10 geriausių filmų apie veganizmą, kuriuos būtina pamatyti

veganmovies11

Mes visi esame matę filmų, kurie mums sukelia stiprių emocijų: išgąsdina, priverčia juoktis ar verkti. Tačiau ar daug esate matę filmų, kurie galėtų pakeisti jūsų gyvenimą?

Su kiekviena diena veganizmas pasaulyje plinta vis labiau. Ir daugelis žmonių nusprendžia atsisakyti mėsos, pieno ir kitų gyvulinių produktų įtakoti, kokio nors pamatyto dokumentinio arba vaidybinio filmo.

Ir nesvarbu ar tu žiūri į gyvūnų kančias, pvz., kaip dokumentiniame filme “Earthlings” ar matai ūkininkavimo žalą mūsų aplinkai, pvz., kaip filme “Cowspiracy”, vienas vienintelis filmas gali pakeisti žmogaus gyvenimą.

Taigi jei ieškote stipraus ir galingo filmo, kurį galėtumėte rekomenduoti savo draugams ir šeimos nariams, arba jūsų galvoje kirba mintis apie tai, kad galbūt vertėtų atsisakyti mėsos, jūsų dėmesiui 10 filmų, kurie labiausiai priverčia peržiūrėti savo vertybes ir pasirinkimus kasdieniniame gyvenime.

COWSPIRACY

veganmovies1

Informacija: IMDB

Tinklalapis: http://www.cowspiracy.com/

Kur žiūrėti: Netflix

Dokumentinis filmas “Cowspiracy” labiausiai už visus šiame sąraše esančius filmus, pasakoja apie didžiulę žalą, kurią žemės ūkis daro mūsų aplinkai. Sukurtas 2014 m., tačiau buvo išleistas tiktais 2015 m. kai vienu iš prodiuseriu tapo Leonardas DiCaprio.

Šis filmas vaizdžiai ir įtikinamai paaiškina, kaip mėsos valgymas daro įtaką viskam, pradedant nuo klimato kaitos ir gyvūnų rūšių išnykimo iki žemės ir vandens švaistymo. Po šio filmo jūs daugiau niekada nežiūrėsite į mėsą taip pat, kaip anksčiau.

OKJA

veganmovies2

Informacija: IMDB

Kur žiūrėti: Netflix

“Okja” yra Netflix filmas, kuris pasirodęs 2017 m.iškart  žaibiškai išpopuliarėjo.

Šis vaidybinis filmas pasakoja apie jaunosios mergaitės ir mielos „super kiaulės“ vardu Okja draugystę. Vieną dieną jų draugystei iškyla grėsmė, kai Okja pasirenkamas būti naujosios masinės  žemdirbystės populiarinimo kompanijos veidu. Ir kai piktoji korporacija „Miranda“ pagrobia kiaulę, narsioji mergaitė leidžiasi į ilgąją kelionę norėdama išlaisvinti savo geriausią draugą.

Ekscentriškąją „Mirandos“ kompanijos direktorę puikiai suvaidino Tilda Swinton, o Jake Gyllenhaal atrodo super smagiai vaidindamas keistą garsenybių zoologą.

FOOD, INC.

veganmovies3

Informacija: IMDB

Kur žiūrėti: http://watchdocumentaries.com/food-inc/

Dokumentinis filmas “Food inc”, išleistas 2008 m., nuskambėjo visame pasaulyje ir iki šiol išlieka vienas įtakingiausių tokio pobūdžio filmu. Režisierius Robert Kenner pasakoja apie tai, kaip per pastaruosius 50 metų pasikeitė mūsų suvartojimo maisto kiekis, kaip tai įtakojo mūsų aplinką, bei kokius abejotinus metodus naudoja mėsos pramonė norėdama išlaikyti savo siūlomų produktų paklausą.

ROTTEN

veganmovies4

Informacija: IMDB

Kur žiūrėti: Netflix

“Rotten” yra Netflix serialas siūlantis sąžiningai įvertinti įvarius maisto pramonės sektorius. Visi šeši epizodai skirti medaus, vištienos, česnako, pieno, žemės riešutų ir menkių gamybai yra sukurti labai kokybiškai ir atskleidžia tikrą tiesą apie mūsų vartojamų produktų kilmę.

CARNAGE: SWALLOWING THE PAST

veganmovies5

Informacija: IMDB

Kur žiūrėti: ?

Už lango 2067 metai ir visi Didžiosios Britanijos žmonės yra veganai. Tačiau vyresnės kartos žmonės jaučia kaltę dėl savo praeities sprendimų, kai jie dar rinkosi mėsą. Režisierius Simon Amstell šiame sci-fi filme vaizdžiai ir įtaigiai pasakoja apie šviesų ateities pasaulį be mėsos.

EARTHLINGS

veganmovies6

Informacija: IMDB

Tinklalapis: http://www.nationearth.com/

Kur žiūrėti: vimeo.com

Iš karto perspėju, kad šis 2005 m. dokumentinis filmas yra vienas iš labiausiai sukrečiančių filmų šiame sąraše. Pirmą kartą žiūrint, man pačiam teko keletą kartų užsimerkti , kadangi rodomi žiaurus gyvūnų kančios vaizdai buvo per daug šokiruojantis.

Todėl nepatariu pirmą kartą jį žiūrėti su draugais ar su šeimos nariais. Geriau pasižiūrėkite pradžioje vieni ir, kai jūsų artimieji bus tam pasiruošę, parodykite ir jiems. Tačiau stabdykite filmą sunkiausiais momentais ir paaiškinkite jiems ką jie matys ir kodėl tai yra svarbu.

Filmas pasakoja apie industrinę gyvulininkystę ir žmonijos priklausomybę nuo gyvūnų . Pasakotojas šiame filme yra gerai žinomas JAV aktorius, veganas ir gyvūnų teisių gynėjas – Joaquin Phoenix. Nuodugniai analizuojant kiekvieną gyvūnų parduotuvių, prieglaudų, gyvulininkystės ūkių, odos ir kailio prekybos, pramogų industrijos, medicinos ir kitų mokslinių įstaigų veiklos aspektą, “Earthlings” atskleidžia visas gyvūnų išnaudojimo praktikas, kurios atliekamos vardan žmogaus pelno.

FORK OVER KNIVES

veganmovies7

Informacija: IMDB

Tinklalapis: https://www.forksoverknives.com/

Kur žiūrėti: Netflix

Šis 2013 m. dokumentinis filmas pasakoja apie nutukimo epidemijos ir mėsos industrijos sąsajas, bei kaip reikėtų keisti nesveiką žmonių kasdieninę mitybą. Filme kalbama apie augalinės mitybos naudą sveikatai, bei mėsos ir pieno produktų žalą mūsų organizmui.

WHAT THE HEALTH

veganmovies8

 

Informacija: IMDB

Tinklalapis: http://www.whatthehealthfilm.com/

Kur žiūrėti: Netflix

“Cowspiracy” filmo kūrėjai Kip Andersen ir Keegan Kuhn, 2017 metais grįžo su antru filmu – “What the Health”. Jeigu “Cowspiracy” daugiausiai dėmesio skyrė žemės ūkio žalai mūsų aplinkai, “What the Health” atskleidžia standartinės amerikiečių mitybos pavojus, bei jos didžiulį poveikį sveikatai.

VEGAN EVERYDAY STORIES

veganmovies9

Informacija: IMDB

Tinklalapis: https://veganmovie.org/

Kur žiūrėti: Youtube.com

Šio pilnametražinio dokumentinio filmo pagrindas yra interviu su gyvūnų gelbėtojais, aktyvistais, muzikantais, gydytojais, sportininkais ir kt. Pasakojamos asmeninės istorijos apie tai, kaip, ir svarbiausia kodėl, šie žmonės tapo veganais.  Tikrai įkvepiantis filmas.

THE GAME CHANGERS

veganmovies10

Informacija: IMDB

Tinklalapis: http://gamechangersmovie.com/

Kur žiūrėti: ?

Nors šis filmas dar tik pasirodys šių metų pabaigoje, tačiau jau dabar apie jį kalba visas pasaulis. Kitaip ir būti negali, nes šio filmo vienas iš prodiuserių yra James Cameron. Šis dokumentinis filmas pasakoja apie elitinius pasaulio sportininkus, specialių operacijų karius, mokslininkus, kitus žinomus žmones, bei kasdienius herojus. Kiekvienas iš jų siekia padaryti perversmą suvokime, ką mes valgome ir kaip mes gyvename.

Patiko? Nepamirškite pasižiūrėti ir kitus mano straipsnius apie augalinę mitybą.

Jeigu turite klausimų visada galite rašyti man:

 El. paštas: [email protected]

Facebook: kastasavokadas

 Instagram: kastasavokadas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *