Ką rinktis Produktai

Kaip išsirinkti: MILTAI BE GLITIMO

Miltai be GLITIMO

Žmonės atsisako glitimo pagrinde dėl dviejų priežasčių – arba dėl asmeninio noro maitintis sveikiau, arba kitiems tokie mitybos apribojimai būtini dėl sveikatos būklės.

Visam gyvenimui atsisakyti maisto produktų, kurių sudėtyje yra glitimo, priversti celiakija sergantys žmonės. Šios ligos atvejų Lietuvoje diagnozuojama vis daugiau, o glitimas ja sergantiesiems sukelia skirtingai pasireiškiančią alerginę reakciją: bėrimą, vėmimą, viduriavimą ar priešingai – vidurių užkietėjimą. Tiesa, galima ne tik sirgti celiakija, bet ir būti labai jautriems arba alergiškiems glitimui. Daugiausia glitimo yra kviečiuose, rugiuose, miežiuose ir šių grūdų gaminiuose.

Tačiau glitimo atsisakymas neturėtų būti apribojimas mėgautis skaniu ir gardžiu maistu. Todėl šiandien pakalbėkime apie MILTUS BE GLITIMO ir kaip juos panaudoti. Visus šiuos miltus be glitimo (jeigu neparašyta kitaip) galite rasti didesnėse ir mažesnėse prekybos tinklų parduotuvėse.

Miltai be glitimo

Ryžių miltai – juos reikėtų maišyti su kitų rūšių miltais, kadangi jie labai sausina. Ryžių miltai puikiai tinka blyneliams.

Kukurūzų miltai – tinka biskvitui, picai ir blynams gaminti.

Grikių miltai – būtinai reikia maišyti su kitais miltais. Tinka blynams, vafliams, pyragėliams.

grikiu miltai

Avižiniai miltai – idealiausiai būtų ieškoti ženklo „be glitimo“, nes dažniausiai jie gaminami bei pakuojami aplinkoje, kurioje pakuojami glitimo turintys produktai. Bet Lietuvoje kol kas tokių nesu matęs. Šiaip, lengviau pasigaminti juos pačiam pasirinkus avižas be glitimo, kuriuos rasti yra žymiai lengviau (pvz Livinn). Šie miltai geriausiai tinka blynams, blyneliams, sausainiams ir vafliams gaminti.

Migdolų miltai –  būtinai reikia maišyti su kitomis miltų rūšimis.

migdolu miltai

Avinžirnių, lęšių, sojos miltai – geras baltyminis priedas maišant su kitais miltais. Žinau net, kad kažkas iš jų gamina desertus, bet aš visur jaučiu ankštinių skonį. Todėl juos naudoju nebent avinžirnių omletui.

lesiu miltai

avinzirniu miltai

Tapijokos miltai – tai balti, į krakmolą panašūs, saldūs milteliai. Dažniausiai naudojami miltų be glitimo mišiniuose bei kaip tirštiklis gaminant sriubas, padažus, saldžius kremus, pudingus ir kitus desertus.Galite rasti Livinn, GrinGrin, Assorti parduotuvėse.

tapijokos miltai

Linų sėmenų miltai – naudojami tik kartu su kitais miltais, bei kaip tirštiklis ir kiaušinių pakaitalas.

linu semenu

Miltų mišiniai – pastaruoju metu aš naudojo miltų mišinį be glitimo DOVES FARM: PLAIN WHITE FLOUR. Taip pat yra SELF RAISING arba WHITE BREAD FLOUR (Assorti). Taip pat yra BAUCK HOF ekologiškas miltų mišinys be glitimo (Livinn) ir Miltų mišinys AMRITA.Galite rasti Assorti, Veggo, GrinGrin ir kt. parduotuvėse.

doves farm baltu miltu misinys

doves farm self raising misinys

doves farm duonos miltu misinys

amrita be glitimo

 

Patiko?

Pasižiūrėk ir kitas mano produktų apžvalgas!

Jeigu turite klausimų visada galite rašyti man:

El. paštas: [email protected]

Facebook: kastasavokadas

Instagram: kastasavokadas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *