Apie mitybą

Gluminantys dalykai su kuriais tenka susidurti veganams

dalykai

Pasirinkus veganišką arba augalinę mitybą mes pradedame pastebėti dalykus į kuriuos anksčiau galbūt nekreipiame dėmesio būdami visavalgiai. Pastebime netgi tai, ką anksčiau patys darėm, sakėm arba galvojom apie tuos žmones, kurie pasirinko kitokią mitybą.

Šiandien surašiau porą mane vis dar gluminančių, o kartais ir kvailų dalykų, bei nusistatymų su kuriais man tenka susidurti savo kasdieniame gyvenime.

Kai kas nors pyksta, kad tu esi veganas

„Pala, tai tu nevalgai mėsos? Ir kiaušinių? Ir pieno? Nesuprantu, kaip tai iš viso įmanoma“. Žmonės, net neįsivaizduoja, kaip dažnai veganai tai girdi. Veganai šių produktų nevartoja jau daugybę metų ir kažkaip vis dar yra gyvi. Todėl taip, tai yra įmanoma. Kai kurių žmonių nesugebėjimas tai suprasti, nedaro to neįmanomu. O kai kurie dar supyksta ir daugiau nebendrauja vien tik dėl to, kad tu kažkada atsisakei jų į darbą atsinešto vytintos mėsos užkandžio. Nereikia pykti vien dėl to, kad mes neesame dauguma.

Kai žmonės laiko tave pasikėlusiu

Veganai visada turi atsiprašinėti už tai, kad kažko nevalgo, nes daugelis žmonių juos vis dar laiko pasikėlusiais. „Tu ką, galvoji, kad tu geresnis už mane? – tokį klausimą veganai girdi labai dažnai. Mes tiesiog gyvename savo gyvenimą.

Veganai, kurie iš tikrųjų yra pasikėlę

Jeigu mes nemėgstame, kai mus laiko pasikėlusiais, dar nereiškia, kad tokių veganų nėra. Kartais visgi pasitaiko tokių, kurie atvirai smerkia visus aplinkinius, kurie valgo mėsą, geria pieną ar rengiasi odiniais drabužiais. Šie žmonės nėra dauguma, tačiau dažniausiai jie rėkia garsiausiai.

Kai žmonės nesupranta, kad veganu įmanoma būti ne tik todėl, kad myli gyvūnus

Taip, dauguma veganu myli gyvūnus (o kas jų nemyli?). Tačiau tai nereiškia, kad tai yra vienintelė priežastis dėl ko mes esame veganai. Pavyzdžiui, yra įrodyta, kad veganai gyvena ilgiau, kadangi pasirinkus augalinę mitybą ženkliai sumažėja rizika mirti nuo širdies ligų. Kartais tai tiesiog žmogaus pasirinkimas dėl geresnės sveikatos. Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės tampa veganais. Tai yra ir sveikata ir ekologija. Tai ne tik gyvūnai.

Kai tavęs klausia ar tu suvalgytum mėsą už milijoną eurų arba ar vistiek nevalgytum gyvulinių produktų, jei atsidurtum negyvenamoje saloje.

Jeigu jums dar neteko girdėti šio klausimo, tai tikrai jį dar išgirsite. Žmonės mėgsta ieškoti lūžio taško ir naudoti jį, norint įrodyti savo įsivaizduojamą tiesą. Jų mylimiausias būdas – klausinėti už kokią pinigų sumą tų išduotum savo įsitikinimus. „Ar dabar suvalgytum mėsainį už 20 eurų? O už 50 eurų? Na, o už 100 eurų?“ . Deja, bet po šio žaidimo dar nei vienas veganas netapo turtingesnis. Dažniausiai tokius klausimus užduoda žmonės neturintis milijono kišenėje. O kas liečia negyvenamą salą, tai žinoma taip, jeigu nebūtų pasirinkimo aš valgyčiau viską. Ar dabar geriau?

Kai žmonės galvoja, kad tavo gyvenimas yra nepilnavertis ir tu liūdi, kad negali valgyti mėsos ir kiaušinių, ar gerti pieno.

Jūs gal pamiršote, kad tai yra mūsų asmeninis sąmoningas pasirinkimas? Jeigu aš norėčiau valgyti mėsą, aš ją ir valgyčiau.

Kai žmonės sako, kad „Augalai irgi turi jausmus“

O taip, šitas milijonus kartų girdėtas bajeris. Mes galim vėl ir vėl pasakoti apie tai, kad augalai skirtingai nuo karvės ar kiaulės nejaučia skausmo ir tai lyg lyginti obuolį ir stiklą, tačiau ar tai ką nors pakeis? Paprasčiau tiesiog ignoruoti.

Kai reikia ieškoti mandagaus būdo atsisakyti valgyti maistą, kad gaminęs žmogus neįsižeistų.

Mama ir kiti, aš viską suprantu. Jūs kėlėtės su aušra ir praleidote visą dieną virtuvėje.  Gaminote šį nuostabų mėsos troškinį. Tačiau jūs gi žinote, kad aš jau seniai nevalgau mėsos. Ir tai šiandien nepasikeis. Netgi tada, kai jūs vėl kritikuosite mano gyvenimo būdą. Atleiskite, kad aš neturiu už ką atsiprašinėti.

Kai žmonės netiki, kad tu vartoji pakankamai baltymų ir jiems atrodai, kaip išblyškęs zombis.

Štai keletas produktų, kuriuose pilną baltymų ir kuriuos mes valgome: bolivines balandos arba kinva (8,14 g puodelyje), lęšiai ir pupelės (18 g puodelyje) ir kt. Mes gauname netgi daugiau baltymų, nei jūs.

Kai žmonės mano, kad mes valgome tik salotas

Ateini su draugu kompanija į restoraną, vartai menių ir girdi, kaip draugas sako – „Dima ir vėl neturės ką valgyti, čia gi nėra salotų“. Ir visi garsiai juokiasi. Nusišypsai ir užsisakai kepintų daržovių su falafeliais ir laimingai šypsaisi matydamas, kaip kiti vėl valgo nusibodusį kiaulienos karbonatą. O juk veganai valgo netgi įvairesnį maistą. Žinoma, mūsų kasdieniame meniu yra salotų, tačiau pagrindą visgi sudaro kruopos, ankštiniai ir kitos daržovės.

Kai draugai bando įkišti jums patiekalą, kuriame yra paslėpta mėsa.

Tiesiog niekada to nedarykite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *